piątek, 1 czerwca 2012

Piwo w Czarnogórze ( recenzja)


Ta recenzja będzie krótka.

Często wybieranym przez naszych rodaków kierunkiem wakacyjnych eskapad są Bałkany. Biura podróży najczęściej proponują  chorwacką riwierę z opcjonalnymi wycieczkami do Jezior Plitwickich, na jedną z wysp lub do Dubrovnika na południu, a czasem choć rzadziej wypad do Bośni.
Podobną popularnością nie cieszy się niestety sąsiednia Czarnogóra, a szkoda, bo tłumów tam jakby mniej, ceny znacznie korzystniejsze - za apartament z klimatyzacją (właścicielom i wypitej z nimi rakiji poświęcimy osobny post ) płaciliśmy tyle samo co w Chorwacji za miejsce na polu namiotowym.
Poza wyrabianymi domowym sposobem alkoholami sprzedawanymi na lokalnych targach warto spróbować czarnogórskiego piwa.  Mimo sporej popularności serbskiego Jelenia ( Jelen Pivo) najbardziej godnym polecenia jest właśnie czarnogórskie Niksicko (zwałszcza w wersji „gold"). Jest to zdecydowanie najlepsze piwo dostępne na czarnogórskim rynku. Świetnie gasi pragnienie, ma ładny złocisty kolor, dużą piankę i nie jest zbyt gorzkie – w sam raz na upalne bałkańskie wieczory. Pić, nie umierać!

0 komentarze:

Prześlij komentarz